U20M: CSS Ploiesti incheie faza de calificare

css ploEchipa de baschet masculin Under 20 C.S.S. PLOIESTI (antrenor Marian Hartman) a disputant, la Targoviste, meciurile ultimului turneu din cadrul Sezonului regulat al Campionatului Național de tineret (U20) masculin – ediția 2017/18.

Primul meci al ploiestenilor din acest turneu a avut loc pe 27 martie cu CN Aurel Vlaicu București, câștigat, la limita, de echipa bucureșteană cu 86 – 83.

Ziua urmatoare, baietii din orasul Aurului Negru au pierdut si meciul doi pe care l-au disputat în compania formației C.S. Agronomia București cu scorul de 95 – 53.

Astfel, la finalul acestui turneu în care au jucat două meciuri, baschetbaliștii antrenați de Marian Hartman ocupă locul șapte cu 15 puncte, având o victorie și treisprezece  înfrângeri.

Primele patru echipe vor merge în următoarea fază, acestea fiind C.S.U. Știința București, C.S. Agronomia București, CN Aurel Vlaicu București și C.S.O. Voluntari.

Clasament Faza de Calificare
1. C.S.U. Stiinta Buc 14 victorii – 0 infrangeri 1308 – 885
2. Agronomia Buc 11 vict – 3 infrang 1109 – 733
3. CN AV Buc 10 vict – 4 infrang 1040 – 854
4. C.S.O Voluntari 7 vict – 7 infrang 1073 – 1057
5. L.P.S. Bihorul Oradea 7 vict – 7 infrang 966 – 909
6. C.S.S. Viitorul-U Cluj 5 vict – 9 infrang 924 – 911
7. C.S.S. PLOIESTI 1 vict – 13 infrang 954 – 1336
8. Phoenix Tgv 1 vict – 13 infrang 568 – 1257

Rezultatele C.S.S. PLOIESTI in Faza de Calificare

2018-03-28 C.S. Agronomia Bucuresti 95:53 C.S.S. PLOIESTI 
2018-03-27 C.S.S. PLOIESTI 83:86 CN Aurel Vlaicu Buccss plo2018-03-07 C.S.O. Voluntari 90:88 C.S.S. PLOIESTI
2018-03-06 C.S.S. PLOIESTI 68:126 C.S.U. Stiinta Bucuresticss plo2018-01-18 C.S.S. PLOIESTI 111:61 A.C.S. Phoenix Targoviste
2018-01-17 C.S.S. Viitorul-U Cluj-Napoca 88:60 C.S.S. PLOIESTI
2018-01-16 C.S.S. PLOIESTI 75:96 L.P.S. Bihorul Oradeacss plo2017-12-13 C.S.S. PLOIESTI 31:88 C.S. Agronomia Bucuresti
2017-12-12 CN Aurel Vlaicu Buc 94:42 C.S.S. PLOIESTIcss plo2017-11-15 C.S.S. PLOIESTI 101:110 C.S.O. Voluntari
2017-11-14 C.S.U. Stiinta Bucuresti 132:75 C.S.S. PLOIESTIcss plo2017-10-26 A.C.S. Phoenix Targoviste 81:67 C.S.S. PLOIESTI
2017-10-25 C.S.S. PLOIESTI 47:90 C.S.S. Viitorul-U Cluj-Napoca
2017-10-24 L.P.S. Bihorul Oradea 99:53 C.S.S. PLOIESTI

Reclame

Ploieștenii, obligați să își păstreze parcursul pozitiv

csm-ploiestiEchipa de baschet masculin C.S.M. PLOIESTI va incerca sa isi pastreze sansele pentru calificarea la Turneul De Promovare a Ligii 1 – ediția 2017/18.  Formația din orasul Aurului Negru va intalni pe una dintre adversarele la promovare, C.S.O. Voluntari.

Intalnirea va avea loc MAINE, VINERI, 30 MARTIE, DE LA ORA 19:30 in SALA SPORTURILOR OLIMPIA si va conta pentru etapa 10 a Grupei Semifinale I A.  

Formația pregătită de către Cătălin Burlacu, Ionuţ Ivan şi Robert Munteanu a avut un parcurs destul de oscilant in  aceasta faza, astfel ca ploiestenii nu mai au voie la „pasi” gresiti.

Bilantul actual al „municipalilor” este echilibrat : patru victorii si patru infrangeri. Ploiestenii au castigat ultimele doua meciuri ( 88 – 86 in deplasare cu C.S.M. Medias si 102 – 90, acasa cu ABC Athletic Constanta). Burlacu & co vor sa continue seria pozitiva, mai ales ca evolueaza acasa in fata propriilor suporteri.

csm ploiesti seniori 2018

C.S.O. Voluntari, debutanta in acest sezon al Ligii 1, este deocamdata „la echilibru” in faza semifinala, obtinand 4 victorii si 4 infrangeri. Echipa din Ilfov este pregatita, de la inceputul anului, de Eugen Ilie, dupa ce s-a despărțit de Dinamo București.

Fost jucător în primul eșalon baschetbalistic (Politehnica Iasi, Steaua Bucuresti, Vega Soced, Rompetrol Bucuresti, Dinamo Bucuresti, BCM U Pitesti, CS Otopeni), Eugen Ilie și-a făcut un nume în calitate de antrenor alături de CS Otopeni (apr 2010 – noi 2011), dar a mai antrenat si pe Zakho Basket (Irak, 2012- 14), Stiinta Bucuresti (Liga 1), C.S.M. Ploiesti ( ian 2016 – mai 2016, a promovat in Liga Nationala, dar din cauza incompetentei autoritatii locale si a problemelor financiare, echipa s-a retras inainte de a incepe sezonul urmator).

La echipa condusa de „Rusu’ ” evolueaza, cu evolutii constant bune, ploiestenii Vlad Dumitrescu, Mircea Neagoe, Andrei Ene si Vladimir Biasutti. De asemenea, alti doi fosti jucatori care in trecut au evoluat in Liga Nationala, Dani Popescu si Andrei Negut, s-au alaturat ilfovenilor.

In staff-ul tehnic al echipei se afla si Virgil Carutasu, fost jucator la regretata C.S.U. Asesoft Ploiesti, alaturi de care a castigat 5 titluri de campion al Romaniei si 4 Cupe ale României. La inceputul acestui sezon, cunoscutul jucator bucurestean a revenit pe parchet in calitate de jucator si a avut cateva evolutii pentru echipa ilfoveana.

Asadar, C.S.M. PLOIESTI – C.S.O. Voluntari va fi un meci „intre prieteni in afara salii de sport, dar adversari pe parchet” si in acelasi timp, o intalnire foarte importanta pentru fiecare dintre echipe in speranta de a isi pastra in continuare sansele de calificare la Turneul de Promovare.

In tur, echipa ploiesteana a castigat cu 76 – 71 in Sala Agronomia din Bucuresti, sala unde isi desfasoara meciurile de acasa C.S.O. Voluntari.

Etapa urmatoare 10 ( 30 Martie – 1 Aprilie)
VINERI 30 MARTIE, ORA 19:30, SALA SPORTURILOR OLIMPIA: C.S.M. PLOIESTIC.S.O. Voluntari
Sambata 31 Martie, ora 13:30 C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.M. Medias
Duminica 1 Aprilie, ora 14:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – A.B.C. Athletic Constanta
Duminica 1 Aprilie, ora 16:30 C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S. Cuza Sport Braila

Meciuri restanta de disputat
Etapa 1: C.S.O. Voluntari – C.S. Cuza Sport Braila – miercuri (18.04)
Etapa 7: C.S.M. PLOIESTI – C.S.M. Sighetu Marmatiei – miercuri (11.04)
Etapa 8: CN Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.M. Sighetu Marmatiei – joi (12.04)

Clasament Grupa I – A
1. C.S.U. Stiinta Bucuresti 7 victorii – 2 infrangere
2. ABC Athletic Constanta 5 vict – 4 infrang
3. C.S. Cuza Sport Braila 6 vict – 2 infrang
4. CN Aurel Vlaicu 5 vict – 3 infrang
5. C.S.M. PLOIESTI 4 vict – 4 infrang
6. C.S.O. Voluntari 4 vict – 4 infrang
7. C.S.M. Sighetu Marmatiei 2 vict – 6 infrang
8. C.S.M. Medias 0 vict – 8 infrang

Ionut Ivan: „Ma bucur ca sunt antrenorul unor copii foarte ambitiosi si muncitori”

css ploCei mai mici juniori ai Clubului Sportiv Scolar Ploieşti, Under 13 Masculin (antrenor Ionut Ivan) s-au intors invingatori de la ultimul turneu din cadrul Fazei de Clasificare a Campionatului National U13 Masculin, Grupa II A.

Rezultatele turneului 3 (ultimul) de la Sibiu :

Vineri : C.S.S. PLOIESTI LPS Phoenix Galati 34 – 72
AS BC Valbon AradC.S.S. PLOIESTI 81 – 83

Sambata: C.S.S. PLOIESTI C.S.S. Targu Jiu 46 – 68
C.S.S. Sibiu – C.S.S. PLOIESTI 40 – 68

Duminica: C.S.S. PLOIESTI – C.S.S. Focsani 44 – 32


Clasament final Grupa II-A
1. C.S.S. Targu Jiu 15 victorii 0 infrangeri
2. Phoenix L.P.S. Galati 1 12 vict – 3 infrang
3. C.S.S. PLOIESTI 7 vict – 8 infrang
4. A.S. B.C. Valbon Arad 5 vict – 10 infrang
5. C.S.S. Focsani 3 vict – 12 infrang
6. C.S.S. Sibiu 3 vict – 12 infrang

„Baietii nostri de la CSS Ploiesti U13 au realizat o frumoasa performanta, aceea de a fi intre primele 12 echipe din tara la aceasta categorie. Ma bucur ca sunt antrenorul unor copii foarte ambițioși și muncitori.

Felicitări baietilor pentru efortul depus și mulțumim părinților pentru sprijin și înțelegere fata de programul de antrenament.

Ne asteapta trei turnee dificile in cadrul fazei semifinale si avem incredere cu totii in acesti copii minunati.” a declarat Ionut Ivan pentru Baschet Prahova.

u13 cssC.S.S. PLOIESTI : Rogozanu Andrei, Otelea Vlad, Dobrescu Matei, Aniculaesei Dorian, Marin Bogdan, Popa Ștefan, Duță Andrei, Mihăilă Bogdan, Vasile Denis, Păunescu Andrei, Agba Rahim Ghenadi , Manthopoulos Christos, Dobre Mario, Ion Auras, Dobleaga Alex, Ionescu Mario; Antrenor: Ionut Ivan

ionut ivanAbsolvent al Academiei Naţionale de Educaţie Fizică şi Sport, Ionuţ Ivan s-a afirmat la grupele de juniori ale C.S.S. Ploieşti şi, mai apoi, în cadrul Academiei de Baschet C.S.U. Asesoft, unde i-a antrenat pe Mircea Neagoe, Adrian Movileanu sau Andrei Ene.

În sezonul 2012-2013, a ocupat, alături de Sorin Hartman, rolul de secund în mandatul regretatului Vladimir Arnautovic, pentru ca, mai apoi, să rămână un apropiat al primei echipe şi să se dedice dezvoltării sectorului juvenil.

In octombrie 2015, Ionuţ Ivan devenea pentru o scurta perioada, antrenorul echipei de seniori a C.S.M. Ploiesti unde îi avea colaboratori pe Cornel Alecu (antrenor si la Under 13 si Under 18 C.S.M. Ploiesti) şi Constantin Mircea (antrenor si la Under 16 C.S.M. Ploiesti).

Desi in decembrie 2015 a fost schimbat de la carma echipei de seniori cu ieseanul Eugen Ilie, ploiesteanul a continuat, destul de „tacut”, munca sa cu copiii de la C.S.S. Ploiesti, unde a antrenat grupele de performanta Under 13 si Under 14.

După un an de pauză, echipa de baschet seniori a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti şi-a reluat activitatea în toamna anului trecut. Odata cu aceasta revenire, Ionuţ Ivan a fost cooptat in staff-uil etnic al echipei, unde lucreaza ca antrenor secund alaturi de Catalin Burlacu si Robert Munteanu.

Totusi, Ionut nu a renuntat la grupa sa de Under 13 de la C.S.S. Ploiesti pe care i-a pregatit in continuare. In acest sezon, datorita muncii copiilor, eforturi coordinate de Ivan si sustinute de parinti, Under 13 C.S.S. Ploiesti a reusit sa se califice intre cele mai bune 12 echipe de la aceasta categorie din tara.

FELICITARI SI BAFTA MAI DEPARTE !

 

Liga 1 de baschet masculin, Faza Semifinală : Rezultate, program si clasament actualizat

Etapa 9
ABC Athletic Constanta – C.S.M. Sighetu Marmatiei 82 – 57

C.S.O. Voluntari – C.S.U. Stiinta Bucuresti 86 – 66
C.S.O. Voluntari: VLAD DUMITRESCU 30p (5x3p), MIRCEA NEAGOE 18p, 6rec, ANDREI ENE 14p (2x3p), 5rec, A.Negut 10p (2x3p), 8rec, D.Popescu 7p (1x3p),5rec,9as, A.Toth 4p, R.Rigu 3p (1x3p), M.Cristian, M.Dragila, V.BIASUTTI, A.Burcea, F.George

C.S.M. Medias – C.S.M. PLOIESTI 86 – 88 (13-23, 15-16, 28-13, 17-21, 13-15)
C.S.M. PLOIESTI : Ad. Tudor – 17pct (2×3), Burlacu13pct (1×3), Topologeanu9pct, Dogaru 8 pct, Arteni3pct (1×3), C. Dumitru3 pct, A. Crăciun2 pct, Mihnea Vrabie.

C.S. Cuza Sport Braila – CN Aurel Vlaicu Bucuresti 97 – 99cropped-basketball_through_hoop2.jpg

Meci restanta din etapa 5: C.S. Cuza Sport Braila – CSM Sighetu Marmatiei 77 – 48 ( 30-9, 23-9, 13-7, 11-21)
Cuza Sport : Şerban Halici 14 puncte, Alin Andrieş 12, Joshua Keyes 11, ADRIAN MOVILEANU 8 pct, Florin Voiculeţ 7, ANDREI DAMIAN 6 pct,  Dragoş Onea 6, Adrian Ţocu 6, Radu Avramescu 4, Ciprian Ţelinoiu,  Eduard Urdă 2cropped-basketball_through_hoop2.jpg

Etapa urmatoare 10 ( 30 Martie – 1 Aprilie )
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – A.B.C. Athletic Constanta
ora16:30 C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.M. Medias
30 MARTIE, ORA 19:30, SALA SPORTURILOR OLIMPIA : C.S.M. PLOIESTI – C.S.O. Voluntaricropped-basketball_through_hoop2.jpg

Meciuri restanta de disputat
Etapa 1: C.S.O. Voluntari – C.S. Cuza Sport Braila – miercuri (18.04)
Etapa 7: C.S.M. PLOIESTI – C.S.M. Sighetu Marmatiei – miercuri (11.04)
Etapa 8: CN Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.M. Sighetu Marmatiei – joi (12.04)

Clasament Grupa I – A
1. C.S.U. Stiinta Bucuresti 7 victorii – 2 infrangere
2. ABC Athletic Constanta 5 vict – 4 infrang
3. C.S. Cuza Sport Braila 6 vict – 2 infrang
4. CN Aurel Vlaicu 5 vict – 3 infrang
5. C.S.M. PLOIESTI 4 vict – 4 infrang
6. C.S.O. Voluntari 4 vict – 4 infrang
7. C.S.M. Sighetu Marmatiei 2 vict – 6 infrang
8. C.S.M. Medias 0 vict – 9 infrang

Le-a trecut glontul pe la urechi …

„Ceea nu te omoara, te face mai puternic”

CSMcsm mediasC.S.M. Medias – C.S.M. PLOIESTI 86 – 88 (13-23, 15-16, 28-13, 17-21, 13-15)

Duminica dupa amiaza, C.S.M. PLOIESTI a intalnit un adversar extrem de accesibil, C.S.M. Medias.  Daca ne uitam la linia de clasament de dinaintea meciului,  8 infrangeri din tot atatea meciuri in faza semifinal, puteam spune decat ca nu vor avea emotii in fata ardelenilor. Dar nu a fost deloc asa, sportul/baschetul dovedindu-se inca o data imprevizibil si ca poate creea surprize atunci cand te astepti mai putin.

Ploiestenii pregatiti de Cătălin Burlacu şi Ionuţ Ivan au inceput bine meciul, conducand cu 23 – 13 in primul sfert si 39 – 28 la sfarsitul primei jumatati a meciului. La intrarea la vestiare, nimic nu prevestea ca „municipalii” vor avea nevoie de prelungiri pentru a castiga pe terenul celei mai slabe echipe din Grupa Semifinala.

Forma foarte bună arătată de doi dintre jucătorii gazdelor, foştii jucători de la CSU Sibiu Vlad Tincu, respectiv BC Timba – Dominic Csender, care au tras aproape perfect de la distanţă. Tincu a marcat 8 cosuri de 3 puncte, totalizând 31 de puncte, iar Csender „doar” 4, ajungând, şi el, la un total de 25 de puncte, a contribuit din plin la punctele mediesenilor.

O aparare foarte bună a ploiestenilor a făcut diferenţa atât în finalul timpului regulamentar, atunci când, la 73 – 73, gazdele au avut la dispoziţie un atac pe care l-au ratat, cât şi în ultimele secunde ale prelungirilor, când, după o „triplă” a lui Adi Tudor, care a dus tabela la 86 – 88, apărarea exactă nu le-a permis medieşenilor să revină.

De mentionat ca, spre deosebire de ultimele meciuri ale ploiestenilor, Burlacu a reusit „decat” 13 puncte.

CSM 2

Bilantul actual al „municipalilor” in Grupa Semifinala I A este de patru victorii si patru infrangeri.

Duminica 1 aprilie, pe baietii nostri ii asteapta o intalnire dificila, acasa cu C.S.O. Voluntari, echipa la care evolueaza ploiestenii Vlad Dumitrescu, Andrei Ene, Mircea Neagoe, Vladimir Biassutti, dar si alti fosti jucatori de liga nationala, Dani Popescu si Andrei Negut.

C.S.M. PLOIESTI : Ad. Tudor – 17pct (2×3), Burlacu13pct (1×3), Topologeanu9pctDogaru 8 pctArteni3pct (1×3), C. Dumitru3 pctA. Crăciun2 pctMihnea Vrabie.

Etapa 9
ABC Athletic Constanta – C.S.M. Sighetu Marmatiei 82 – 57
C.S.O. Voluntari – C.S.U. Stiinta Bucuresti 86 – 66
C.S.M. Medias  – C.S.M. PLOIESTI 86 – 88
C.S. Cuza Sport Braila – CN Aurel Vlaicu Bucuresti – luni (26.03), ora 14.00

Etapa urmatoare 10 ( 1 Aprilie )
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.M. Medias
C.S.M. PLOIESTI – C.S.O. Voluntari

Clasament Grupa I – A
1. C.S.U. Stiinta Bucuresti 7 victorii – 2 infrangere
2. ABC Athletic Constanta 5 vict – 4 infrang
3. C.S. Cuza Sport Braila 5 vict – 1 infrang
4. C.S.M. PLOIESTI 4 vict – 4 infrang
5. CN Aurel Vlaicu 4 vict – 3 infrang
6. C.S.O. Voluntari 4 vict – 4 infrang
7. C.S.M. Medias 0 vict – 9 infrang
8. C.S.M. Sighetu Marmatiei 2 vict – 5 infrang

 

FELICITARI SI BAFTA MAI DEPARTE !

U13M : C.S.S. Ploiesti, intre cele mai bune 12 echipe din tara in acest sezon !

css ploCei mai mici juniori ai Clubului Sportiv Scolar Ploieşti, Under 13 Masculin(antrenor Ionut Ivan) s-au intors invingatori de la ultimul turneu din cadrul Fazei de Clasificare a Campionatului National U13 Masculin, Grupa II A.

Rezultatele turneului 3 (ultimul) de la Sibiu :

Vineri : C.S.S. PLOIESTI LPS Phoenix Galati  34 – 72  
                AS BC Valbon AradC.S.S. PLOIESTI 81 – 83  

Sambata: C.S.S. PLOIESTI C.S.S. Targu Jiu 46 – 68
C.S.S. Sibiu – C.S.S. PLOIESTI 40 – 68  

Duminica: C.S.S. PLOIESTI – C.S.S. Focsani 44 – 32 


Clasament final Grupa II-A
1. C.S.S. Targu Jiu 15 victorii 0 infrangeri
2. Phoenix L.P.S. Galati 1 12 vict – 3 infrang
3. C.S.S. PLOIESTI 7 vict – 8 infrang
4. A.S. B.C. Valbon Arad 5 vict – 10 infrang
5. C.S.S. Focsani 3 vict – 12 infrang
6. C.S.S. Sibiu 3 vict – 12 infrang 

ionut ivanAbsolvent al Academiei Naţionale de Educaţie Fizică şi Sport, Ionuţ Ivan s-a afirmat la grupele de juniori ale C.S.S. Ploieşti şi, mai apoi, în cadrul Academiei de Baschet C.S.U. Asesoft, unde i-a antrenat pe Mircea Neagoe, Adrian Movileanu sau Andrei Ene.

În sezonul 2012-2013, a ocupat, alături de Sorin Hartman, rolul de secund în mandatul regretatului Vladimir Arnautovic, pentru ca, mai apoi, să rămână un apropiat al primei echipe şi să se dedice dezvoltării sectorului juvenil.

In octombrie 2015Ionuţ Ivan devenea pentru o scurta perioada, antrenorul echipei de seniori a C.S.M. Ploiesti unde îi avea colaboratori pe Cornel Alecu (antrenor si la Under 13 si Under 18 C.S.M. Ploiesti) şi Constantin Mircea (antrenor si la Under 16 C.S.M. Ploiesti).

Desi in decembrie 2015 a fost schimbat de la carma echipei de seniori cu ieseanul Eugen Ilie, ploiesteanul a continuat, destul de „tacut”, munca sa cu copiii de la C.S.S. Ploiesti, unde a antrenat grupele de performanta Under 13 si Under 14.

După un an de pauză, echipa de baschet seniori a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti şi-a reluat activitatea în toamna anului trecut. Odata cu aceasta revenire, Ionuţ Ivan a fost cooptat in staff-uil etnic al echipei, unde lucreaza ca antrenor secund alaturi de Catalin Burlacu si Robert Munteanu.

Totusi, Ionut nu a renuntat la grupa sa de Under 13 de la C.S.S. Ploiesti pe care i-a pregatit in continuare. In acest sezon, datorita muncii copiilor, eforturi coordinate de Ivan si sustinute de parinti, Under 13 C.S.S. Ploiesti a reusit sa se califice intre cele mai bune 12 echipe de la aceasta categorie din tara.

FELICITARI SI BAFTA MAI DEPARTE !

U18F: Fara Stefania Ionescu, CSS CSM Ploiesti iroseste si ultima speranta

csm-ploiestiLa sfarsitul saptamanii trecute, echipa UNDER 18 feminin C.S.M. PLOIESTI a irosit si ultima sansa de a se califica in Faza Finala in urma infrangerii suferite, acasa in fata propriilor suporteri cu scorul de 52 – 75 impotriva lui C.S.S. Sibiu.

Lipsita de a doua marcatoare a echipei, Stefania Ionescu, în continuare accidentată, echipa pregatita de Loredana Munteanu si Corina Savu  nu a reusit sa tina pasul cu una dintre adversarele ploiestecelor la locul trei, ultimul loc calificant in faza finala.

În schimb, CSȘ Sibiu revine pe locul 3 grație victoriei de la Ploiești și păstrează un punct avans față de CSȘ Sf. Gheorghe, cu patru etape rămase de disputat din faza semifinal.

C.S.S. C.S.M. PLOIESTI – C.S.S. Sibiu 52 – 75 (16-16, 15-16, 8-21, 13-22)
C.C.S. C.S.M. Ploieşti: L. Stănică – 22 puncte (2×3), I. Ilaş – 12 pct, A. Dumitru – 8 pct (1×3), T. Lambă – 6 pct, M. Militaru – 2 pct, C. Tănasă – 2 pct, B. Badea, Cl. Ştefan şi E. Andrei.

U18 F

Clasament Grupa II – A

1. A.C.S. Napoca Baschet Cluj 15 victorii – 1 infrangere
2. C.S. Olimpia Bucuresti 13 vict – 3 infrang
3. C.S.S. Sibiu 7 vict – 9 infrang
4. C.S.S. Sfantu Gheorghe 6 vict – 10 infrang
5. C.S.S. C.S.M. PLOIESTI 4 vict – 12 infrang
6. CN Mihai Eminescu Oradea 3 vict – 13 infrang

Urmatorul meci pentru C.S.S. C.S.M. PLOIESTI este programat pe 4 aprilie, in deplasare, la lidera grupei II A, ACS Napoca Baschet Cluj. .

CAPUL SUS SI BAFTA MAI DEPARTE !